Біло-Блакитна Орда Захоплює Київ

Біло-Блакитна Орда Захоплює Київ

http://kievsnews.wordpress.com/2011/03/04/orda/

04/03/2011
У четвер 3 березня у Києві відбулися збори з обрання громадської ради при КМДА. Теоретично громадські ради при державних установах – важливий елемент народовладдя, інструмент контролю за рішеннями, які приймають чиновники від імені носія влади – народу. На практиці ті ж самі чиновники намагаються створити кишенькові, маріонеточні ради, які будуть схвалювати будь-які рішення. При цьому у виконавчої влади є всі формальні підстави стверджувати, що рішення прийнято шляхом обговорення з громадськістю, дуже толерантно і демократично.

Саме такий підхід було продемонстровано на цих зборах. Ініціативна група зібрала в залі представників громадських організацій і об’єднань столиці – проте далеко не всіх. У той же час серед присутніх, за оцінками громадських діячів, близько 70% складали активісти і працівники Партії регіонів, міськадміністрації, райадміністрацій тощо. Зокрема, дуже велику активність виявляли досить відомі «регіонали» – помічник Пінчука Олександр Воробйов, який відкрито командував масовкою – як голосувати і що вигукувати; заст.голови Молоді Регіонів Інна Больбот (Біляк), зареєстрована у Полтавській області і відома багатьом киянам по організації проплачених мітингів на підтримку Партії Регіонів і по скандалам з невиплатою грошей мітингувальникам – вона також керувала людьмми, що сиділи у партері; Олександр Зінченко, голова благодійного фонду «За нове життя», який має досить сумнівну репутацію; чимало представників «релігійних громад» Сандея Аделаджі і тому подібний контингент.
Ініціативна група відразу спробувала «взяти бика за рога» – без доповіді мандатної комісії та встановлення легітимності зборів ведучий оголосив, що у залі 244 делегати, і запропонував обрати голову і секретаря зборів. Питання чи голосувати персонально, чи списком, навіть не ставилося – у ініціаторів було готове рішення. Назвавши кандидатури, ведучий відразу без обговорення поставив питання на голосування. Підготовлена частина аудиторії швиденько підняла мандати… «За» – 167 голосів, «проти» – 111. Призначені ініціативною групою голова Чорненко М.П. і секретар вибігли на сцену і всілися у президію.

Такий тиск викликав бурю обурення в залі. Люди викрикували, що не можна голосувати, поки не висунуто всі кандидатури. «Ні, ми голосуємо в порядку надходження пропозицій» – наполягав ведучий. «Скільки людей голосує? – домагалися учасники зборів, – сума 167 і 111 – це більше, аніж 244!» Із залу підхопилися кілька чоловік і вибігли на сцену, вимагаючи дотримуватися порядку і винесення на обговорення всіх претендентів. Почалася потасовка. Лідери громадських організацій, які сподівалися на добросовісне проведення зборів і утворення дієвої Громадської ради, намагалися говорити в мікрофон. Група підтримки від Партії регіонів галасувала, забиваючи своїми криками виступаючих. Охорона намагалася стягувати делегатів зі сцени.

Декому з присутніх вдалося на якийсь час заволодіти мікрофоном. Усі, хто не відносився до «ініціативної групи», вимагали визнати голосування недійсним і повторити. Багато хто доводив, що недійсними мають бути визнані збори взагалі, оскільки ініціативна група не підготувала їх належним чином. Проте самі ініціатори перли напролом, домагаючись прийняття заготовлених рішень.
Після більше як півторигодинної боротьби біля трибуни врешті-решт організатори поступилися вимогам учасників і погодилися провести переобрання голови і секретаря зборів. Але визнати, що саме обрання було проведено нелегітимно, вони категорично відмовилися.

Під час голосування організаторами було винайдено ноу-хау: кожен учасник зборів може голосувати за всіх кандидатів окремо. В результаті виникла велика плутанина з підрахунком голосів, якою організатори і скористалися. Хоча неозброєним оком було видно, що провладний кандидат набрав явно не найбільше голосів, ведучий впевнено назвав найбільше число «за» – 105 голосів – і оголосив головою того ж самого Чорненка, якого так не хотіли учасники.

Побачивши, що в залі розігрується цинічний спектакль захоплення влади регіоналами, багато хто залишав залу. Але на питання, як визнати мандат недійсним, організатори відповідати не хотіли. Розчарувавшись у тому дійстві, яке було організоване владою під виглядом демократії, люди розходилися по домівках. «Тепер владники взагалі зроблять з Києвом усе, що захочуть, – обговорювали вони вечірню комедію, – І запевнятимуть, що їх підтримує народ. громадська рада. З цим треба щось робити…»

Але що робити – ніхто не знав.
Список учасників зборів розміщено на http://kmv.gov.ua/divinfo.asp?Id=225260

 

Аматорські відеозаписи деяких моментів зборів можна подивитися на:
 

_________________________________________________________

Прес-конференція «Громадські ради в Україні, Київ, райони …»

ДИВИТИСЬ ВІДЕО: http://www.youtube.com/watch?v=SWRcykuEP3w

 

Навигация по записям

*/?>