Киянам радять не оплачувати комуналку за новими тарифами

При підвищенні ціни потрібно переукладати договір з ЖЕКом

Киянам варто переглянути пункти договору, укладеного з ЖЕКом, в частині оплати за комунальні послуги, перш ніж платити за новими, підвищеними тарифами. За законом, ніхто не може змусити громадян платити за новими тарифами без їх відома і майже у всіх випадках потрібне переукладання угод, пише «Город Киев».

«Киянам ніхто не може нарахувати нові тарифи без їх згоди, оскільки платіжки приходять на підставі укладених з ЖЕКом договорів. Якщо у квитанції змінюється сума, то вона повинна бути письмово погоджена з господарем квартири. Тобто потрібно переукладання договору», — розповів юрист Вадим Хабібулін в прямому ефірі на телеканалі «Київ».

Він рекомендує уважно переглянути договір, зокрема — ті пункти, які передбачають дії в разі підняття тарифів. «Або все відбувається автоматично, або ж потрібне узгодження і переукладання договору», — додав він.

Юрист також радить не нервувати, коли в липні прийдуть квитанції з «комуналкою», яка подорожчала: можна якийсь час продовжувати платити за старими тарифами. «Зовсім не платити не можна. Тому поки господар квартири не погодить нові цифри, я рекомендують платити за послуги ЖКГ за старими тарифами», — зазначив він.

Нагадаємо, з 1 липня 2014 року в Києві подорожчають комунальні послуги. Платити більше доведеться за опалення і гарячу воду, а також, можливо, ще й за холодне водопостачання і водовідведення.

Джерело

Навигация по записям

*/?>