Про відшкодування моральної шкоди завданої державними виконавцями внаслідок їхньої бездіяльності з виконанням рішень

Про відшкодування моральної шкоди завданої державними виконавцями внаслідок їхньої бездіяльності з виконанням рішень

 

З держави можна стягувати моральну шкоду за бездіяльність державних виконавців

11 вересня 2013 року, Судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України була винесена постанова № 6-48цс13, в якій Суд висловив чітку та остаточну позицію (яка є обов’язковою для застосування судам нижчих інстанцій України) з приводу можливості відшкодування моральної шкоди за рахунок держави особам, яким через незаконні рішення, дії або бездіяльність державних виконавців була нанесена моральна шкода.

У постанові Суд зазначив, що суди нижчих інстанцій неправомірно відмовляли у задоволенні позовів громадян та юридичних осіб до держави про відшкодування моральної шкоди завданої державними виконавцями внаслідок їхньої бездіяльності з виконанням рішень судів.

Також Верховний Суд чітко вказав, що відсутність прямої норми в Законі України «Про державну виконавчу службу», що стосувалася би можливості стягнення моральної шкоди з держави через незаконні рішення, дії чи бездіяльність державних виконавців, не є підставою для відмови у задоволенні таких позовів судами нижчих інстанцій.

Більше того, Верховний Суд зазначив, що суди нижчих інстанцій повинні керуватися нормами Цивільного кодексу України щодо відшкодування шкоди і задовольняти такі позови громадян та юридичних осіб до держави.

Тобто, починаючи з 12 вересня 2013 року, у громадян та юридичних осіб з’явився дієвий механізм отримання компенсації від держави у випадку бездіяльності державних виконавців, які не виконують рішення судів. Тепер можна відшкодувати витрати на судову тяганину та отримати хоча би таким чином частину виграного в суді.
В.Гвоздій

Навигация по записям

*/?>