Про люстрацію і кров, вибори і політику, опозиційних і комуністів

 

____________________________________________________________

Про люстрацію і кров, вибори і політику, опозиційних і комуністів

 

 

 

«Коментар Вадима Хабібулліна для Міжнародного конгресу захисту прав та свобод людини «Світ»»

 

 

 

Міжнародний конгрес захисту прав та свобод людини «Світ»:

 

1. Спершу хотілось би запитати про нарешті узаконену люстрацію. Як Ви гадаєте, ось цей закон – це серйозний крок у створенні держави без корупції? Чи може він викоренити проблему спекуляцій та незаконних дій державних органів?

 

Вадим Хабібуллін:

 

Звичайно, що я особисто не вірю, але впевнений, що іншого шляху немає – бо або нікчемна люстрація, або – кров.

 

Я з 2004 року впевнений і це напевно вже не викорінити – аби у 2004 році була «кров» і кров не людей з Майдану, то в нас не було б лютого 2014 року і звичайно не було б Кримської проблеми і війни на сході. У людей був другий шанс і на Майдані і після, але вони не скористалися!

 

Тож приходить той час коли «попередні» повертаються і вони, впевнений, почнуть саджати і прибирати активістів поодинці! Вони вдруге після 2004 року зробили висновки і готуються контрреволюційно і шансу напевно у людей вже немає, бо за великим рахунком ані хто не відповів за корупцію і грабунок держави чи за розстріл і зникнення людей, тощо.

 

І я особисто заявляв, що так буде доти, доки поряд з «Небесною сотнею» в Україні, як це не прискорбно казати – не з’явиться «Небесна тисяча чиновників і корупціонерів, казнокрадів і парламентаріїв, правоохоронців і суддів, зрадників і перефарбованих, тощо».

 

Мені дуже шкода, що «нова-стара» влада обрала нейтральний шлях «ні вашим, ні нашим» бо так само обдурений став народ коли випустили «суддівську люстрацію».

 

Так само були шикарні заяви, помпезні політичні шоу, але «суддівська люстрація» виявилася профанацією, обманом, шахрайством. І судді залишилися ті самі, і суддівська влада залишилися та сама.

 

Ще наприкінці 2013 року в розпал Євромайдану в одному з інтерв’ю на радіо я сказав, що так буде – бо кати «палачі» потрібні будь-якій владі, а тим більше «новій-старій».

 

І впевнений, що Майдан прибрали зарано.

 

Впевнений, що закон про очищення влади нічого особливо позитивного не дасть ані людям ані державі, оскільки створення публічного громадського органу згідно ст. 5 Закону України «Про очищення влади», яким передбачено, що Міністерство юстиції України не пізніше ніж протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом утворює дорадчий громадський орган з питань люстрації при Міністерстві юстиції України для забезпечення здійснення громадського контролю за процесом очищення влади (люстрації), до складу якого повинні входити представники засобів масової інформації та представники громадськості – буде утворений непрозоро, як би це пом’якше сказати.

 

 

 

Міжнародний конгрес захисту прав та свобод людини «Світ»:

 

2.  Кого б Ви від себе, в першу чергу, відправили на перевірку?  Назвіть імена, якщо це, звісно, можливо.

 

Вадим Хабібуллін:

 

Імена можуть зайняти сотні сторінок, але будь-який чиновник зараз в повному спокої, бо із закону «прибрали» норму, відповідно до якої кожен мав би обов’язок сам подати заяву на звільнення за власним бажанням чи на люстраційну перевірку.

 

А так, кожен хто підпадає під закон про очищення влади – під люстрацію, особливо з середніх чи нижчих ланок – кожен буде тихо сидіти і тихо саботувати і далі Європейський розвиток держави і реформи і впевнено, поступово наближати контрреволюцію. І цього вже, на жаль, не уникнути.

 

А якщо відверто, то саме прикре, що навіть Ви мрієте про імена, а міняти треба не імена, а систему аби більше ніколи, не від жодного імені не залежала мрія Незалежної України стати дійсно незалежною, мрія народу України жити нормально і спокійно і мирно розвиваючись.

 

Чи Ви дійсно впевнені, що народу України не все рівно хто його грабує – чи попередники чи наступники?

 

 

 

Міжнародний конгрес захисту прав та свобод людини «Світ»:

 

3. А що з приводу Януковича і його соратників? Чи може цей закон торкнутись його діяльності? Чи він ніяким чином не діє на території іншої країни?

 

Вадим Хабібуллін:

 

Він навіть не «діє» на території України реально, а Ви мрієте аби він діяв на території іншої держави?

 

Я взагалі не розумію Януковича – бо якщо б він пішов на поступки народу на Майдані – то в України вже у березні 2014 року був би новий Президент України і нова Верховна Рада України і він і такі як він – Азарови, Пшонки, Портнови, Клюєви, Арбузови, Єфремови та інші були б у Парламенті, але не було б «Небесної сотні», не було б вкраденого Криму, не було б війни і розрухи, не було б десятків тисяч смертей на сході і сотень тисяч постраждалих, і всього того негативу, який є зараз і буде поглиблюватися далі.

 

Реально ж нічого не змінилося – всі практично на своїх попередніх місцях, а на нових місцях деякі ті, хто влаштовує попередніх, бо міняти знову «рила біля корита» смертельна помилка і без зміни системи – боюсь кров буде системною і невідворотною.

 

 

 

Міжнародний конгрес захисту прав та свобод людини «Світ»:

 

4. Як Ви вважаєте, чи можлива сміттєва народна люстрації в країні, яка намагається наблизитись до рівня європейських країн? Чи не псує це репутацію нашої країни в очах лідерів? На Вашу думку, вона взагалі ефективна?

 

Вадим Хабібуллін:

 

Деякі Європейські країни колись нам показали, що іноді, коли народ хоче жити в мирі і без великої корупції, в спокої і розвиваючись – потрібно один раз зробити не «сміттєву», а «смертельну» люстрацію і шанс з’явиться. У нас на жаль шанс не з’явився і дуже боюся, що не з’явиться знову бо жоден політик чи жоден чиновник і корупціонер, казнокрад і парламентарій, правоохоронець і суддя, зрадник і перефарбований, тощо не віддав своє життя за Україну ані на Майдані ані після нього.

 

Я іноді глумлюся з крикунів у соціальних мережах, які дуже радіють, що наступного чиновника чи парламентарія кинули у смітник. Цим крикунам слід задуматися, що він виліз зі смітника і пішов у найдорожчий спа-салон, сауну, баню, а потім в найдорожчий магазин іноземного одягу і він за хвилини чи за часи вже в нормі і з посмішкою споглядає за тими, хто його кинув у смітник, оскільки вони (ми) зі смітника і не вилазили – ми там постійно і надовго.

 

 

 

Міжнародний конгрес захисту прав та свобод людини «Світ»:

 

5. Сьогодні ми спостерігаємо за всюдисущою кампанією українських партій, які намагаються виграти позачергові вибори. Серед них є і новоутворена партія «Опозиційний блок» і «Комуністична партія». Як Вам здається, чи є шанс у цих партій, які ще донедавна скомпрометували себе, виголошуючи про розподіл країни, про її автономність? Чи підтримає їх народ?

 

Вадим Хабібуллін:

 

Про Комуністичну партію слід відзначити, що з них сміється більшість України ще з 1991 року, а вони завжди у владі, у парламенті, у системі, у «шоколаді». Так, після Криму і після сходу вони дуже втратили свій електорат і шансів в цей парламент потрапити малі, але якщо «нова-стара» влада відкине кулуарні домовленості і знайде політичну волю заборонити/скасувати Комуністичну партію як таку – шанс забути про них з’явиться. Але я в це не вірю бо рішення зараз «прийматиме» все теж сама «суддівська влада», у створенні якої Комуністи мають, мали і матимуть беззаперечний вплив.

 

З приводу «Опозиційного блоку» можу зазначити чи скоріш відмітити, що донедавна був впевнений, що шансів у них немає, але сьогодні вже скажу наступне.

 

Коли дивлюся телевізор у п’ятничний вечір то вимушений як і Ви по пару хвилин переключати і дивитися телеканал Інтер, Чорне дзеркало, Кисельова і телеканал 24, Шустер лайф, Шустера. І на думку спало, що враження у Шустера — це діалог, більш-менш інтелігентно, а у Кисельова — балаган, базар, крикуни і перекрикуючи один одного політична шобла, бардак і таке інше.

 

Спочатку спало на думку, що Інтер почав чисто глумитися з політиків, виставляючи їх дурниками, але пізніше виявилося, що балаганять і кричать і перекрикують всі, всі, але всі так названі «кольорові» і практично жодного учасника від так названих «синіх» — від «Опозиційного блоку» чи від «Сильної України» практично немає.

 

Ну це ж реально геніально — штучно створювати у глядачів уяву, що ці так названі «кольорові» так себе і у Раді вестимуть, бо вони «базарні», а зараз Україні потрібні стримані, думаючі, холоднокровні професіонали для зупинення війни та підняття економіки. І саме так створюється штучний рейтинг, який зміг би мати шанс наблизитися до мінімальних 5% бар’єру.

 

І тут, на тобі, виходить так названий Люстраційний закон – закон про очищення влади. Ви спитаєте, а причому тут «Опозиційний блок»?

 

Все дуже просто і геніально: Одразу один з лідерів «Опозиційного блоку» підхопив цей прапор і оголосив, що «Опозиційний блок» скасує цей закон.

 

І беручи до уваги офіційні дані про практично від одного мільйона до двох мільйонів потенційних «люстрованих» цим законом – «Опозиційний блок» має шанс отримати у «свої прихильники» майже додатково нізвідки саме цих голосів — від одного мільйона до двох мільйонів потенційних «люстрованих» цим законом і, звичайно, плюс членів їх родин і близьких приблизно ще не менше мільйона виборців.

 

Впевнений, що це дуже серйозна стратегічна помилка «нової-старої» влади, якою геніально і феєрично скористаються задля «контрреволюції», оскільки тепер цей непотріб чиновний, правоохоронний і суддівський, який підлягав «люстрації, розстрілам і катанням у сміттєвих баках» – всі будуть голосувати за «Опозиційний блок».

 

 

 

Вдячні за Ваші відповіді і коментарі, з повагою, Юлія!

Міжнародний конгрес захисту прав та свобод людини «Світ»

Юлия Лихенко <likhenko93@ukr.net>

________________________________________________________________________________

 

Люстрация в законе?

Кто-то боготворит люстрацию, зазывая к ее применению, а кому-то она поперек горла. Одни жаждут справедливого наказания, вторые всеми силами пытаются избежать обряда мандатного «обрезания». Как ни крути, а процесс люстрации щекочет нервы всем: и обществу, жаждущему расплаты, и фиктивным патриотам, изрядно всполошенным законным приговором. Так на днях стало известно, что президент Украины все-таки подпишет закон о люстрации. В рамках этого документа многие чиновники и государственные организации будут проверяться на наличие коррупционных дел и других противозаконных действий. Но кто из политиков попадет под законный «трибунал», и сможет ли эта реформа преобразить наше государство? Эти и другие вопросы тревожат умы сотни тысяч украинцев, среди которых и Вадим Хабибуллин, адвокат, общественный деятель и политик.

 

– Для начала хотелось бы спросить, как Вы считаете, сможет ли закон об «очистке» верхних эшелонов власти создать государство без коррупции, спекуляций и незаконных действий государственных лиц?

Звичайно, що я особисто не вірю, але впевнений, що іншого шляху немає – бо або нікчемна люстрація, або – кров. Я з 2004 року впевнений, і це, напевно, вже не викорінити –  якби у 2004 році була «кров» і кров не людей з Майдану, то в нас не було б лютого 2014 року, Кримської проблеми і, звичайно, війни на сході. У людей був другий шанс і на Майдані і після, але вони не скористалися!

 Тож приходить той час, коли «попередні» повертаються і вони, впевнений, почнуть саджати і прибирати активістів поодинці! Вони вдруге після 2004 року зробили висновки і готуються контрреволюційно. І шансу, напевно, у людей вже немає, бо, за великим рахунком, аніхто не відповів за корупцію і грабунок держави, чи за розстріл і зникнення людей.

І я особисто заявляв, що так буде доти, доки поряд з «Небесною сотнею» в Україні, як це не сумно казати – не з’явиться «Небесна тисяча чиновників і корупціонерів, казнокрадів і парламентаріїв, правоохоронців і суддів, зрадників і перефарбованих, тощо».

Впевнений, що закон про очищення влади нічого особливо позитивного не дасть ані людям, ані державі, оскільки створення публічного громадського органу згідно ст. 5 Закону України «Про очищення влади», яким передбачено, що Міністерство юстиції України не пізніше, ніж протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом утворює дорадчий громадський орган з питань люстрації при Міністерстві юстиції України для забезпечення здійснення громадського контролю за процесом очищення влади (люстрації), до складу якого повинні входити представники засобів масової інформації та представники громадськості – буде утворений непрозоро, як би це пом’якше сказати.

– А кого б Вы, в первую очередь, отправили на проверку?

Імена можуть зайняти сотні сторінок, але будь-який чиновник зараз в повному спокої, бо із закону «прибрали» норму, відповідно до якої кожен мав би обов’язок сам подати заяву на звільнення за власним бажанням чи на люстраційну перевірку. А так, кожен хто підпадає під закон про очищення влади – під люстрацію – особливо з середніх чи нижчих ланок, кожен буде тихо сидіти, саботуючи і далі Європейський розвиток держави і реформи, поступово наближаючи контрреволюцію. І цього вже, на жаль, не уникнути.

А якщо відверто, то найприкріше, що і Ви мрієте про імена, а міняти треба не імена, а систему, аби більше ніколи, не від жодного імені не залежала мрія Незалежної України стати дійсно незалежною, мрія народу України жити нормально і спокійно, мирно розвиваючись.

Неуловимый «проффесор», или Побег по-украински

Уже более семи месяцев украинцы слышат из экранов телевизора страшное слово «люстрация», о котором не высказывался разве что ленивый. О ней впервые заговорили в конце февраля, когда Майдан ощутил вкус победы – а это изгнание тогдашнего президента Украины и его команды, вылепленной руками Кремля, из верхних эшелонов власти. И, казалось бы, вот он, результат, но не успели люди нарадоваться, как выяснилось, что одиозный президент в те же дни быстренько собрал чемоданы и неясным образом просочился на территорию России, откуда потом и заявлял о своей «легитимности» и «живучести».

И вот, когда в стенах парламента почти подписан закон о люстрации, который должен бы очистить власть от вредных «насекомых», пожирающих политическую систему изнутри, задаешься вопросом, возможно ли, что Янукович и его команда получит по заслугам за пределами Украины?

 «Він навіть не «діє» на території України реально, а Ви мрієте, аби він діяв на території іншої держави? Я взагалі не розумію Януковича – бо якщо б він пішов на поступки народу на Майдані – то в України вже у березні 2014 року був би новий Президент України і нова Верховна Рада України, а він і його поплічники – Азарови, Пшонки, Портнови, Клюєви, Арбузови, Єфремови та інші були б у Парламенті, але не було б «Небесної сотні», не було б вкраденого Криму, не було б війни і розрухи, не було б десятків тисяч смертей на сході і сотень тисяч постраждалих, і всього того негативу, який є зараз і буде поглиблюватися далі. Реально ж нічого не змінилося – всі практично на своїх попередніх місцях, а на нових місцях деякі ті, хто влаштовує попередніх, бо міняти знову «рила біля корита» смертельна помилка і без зміни системи – боюсь кров буде системною і невідворотною» — прокомментировал Вадим Хабибуллин.

Так что же это?  Серьезный этап в истории Украины или очередная законная манипуляция, созданная для людей, которая ровным счетом ничего не изменит в структуре верхних эшелонов? Ведь странно все же получается: власть вроде и разглагольствует о люстрации, которая априори должна очищать ряды недобросовестных политиков, но в то же время, власть себе же и противоречит, ставя на должности чиновников времен Януковича. Для примера вспомним Андрея Николаенка, недавно назначенного председателем Государственного агентства по вопросам восстановления Донбасса. Якобы и новый человек при власти, почти незамеченный в спекулятивных кругах, но если порыться в истории, можно найти тот факт, что г-н Николаенко, бывший глава Кировоградской области, являлся регионалом до 23 февраля 2014 года, к тому же выступал против Майдана. Так, неужели нынешняя власть не увидела белое пятно в биографии г-на Николаенка или же это была компромиссная договоренность?

 

                                  «Мусорная» люстрация, как тренд сезона!

Еще год назад украинские бабушки и представить не могли, что уже скоро у них будет столько тем для обсуждений, что соседи – наркоманы, проститутки и алкоголики – отойдут на вторые планы. Так за последние месяцы события в Украине стали топ-темой не только для ярых любителей посплетничать, но и для мировых СМИ. Майдан, война на востоке, а сейчас народная люстрация вызвала ажиотаж среди значимых персон политики. Кажется, уже и хватит нам такой славы, но, похоже, кому-то выгодно плести интриги вокруг Украины.

И в то время, когда власть еще тянет резину по поводу «очистки», народный суд решил произвести этот процесс своими методами: так за короткое время жители разных регионов отправили в мусорный «нокаут» около 10 чиновников. Несомненно, градус гнева у населения усиливается, но возникает резонный вопрос:

Эффективна ли «мусорная» люстрация вообще? И может ли она существовать в стране, которая пытается приблизиться к уровню европейских стран? 

Деякі європейські країни колись нам показали, що іноді, коли народ хоче жити в мирі і без великої корупції, в спокої і розвиваючись – потрібно один раз зробити не «сміттєву», а «смертельну» люстрацію і шанс з’явиться. У нас, на жаль, шанс не з’явився і дуже боюся, що і не з’явиться, бо жоден чиновник і корупціонер, казнокрад і парламентарій, правоохоронець і суддя, зрадник і перефарбований не віддав своє життя за Україну ані на Майдані, ані після нього.

Я іноді глумлюся з крикунів у соціальних мережах, які дуже радіють, що наступного чиновника чи парламентарія кинули у смітник. Цим крикунам слід задуматися, що він виліз зі смітника і пішов у найдорожчий спа-салон, сауну, баню, а потім в найдорожчий магазин іноземного одягу. А за декілька хвилин, годин він вже в нормі і з посмішкою споглядає за тими, хто його кинув у смітник, оскільки вони (ми) зі смітника і не вилазили – ми там постійно і надовго.

 

                               Не плюй в колодец, из которого пить придется!

Сегодня мы наблюдаем за вездесущей кампанией различных блоков-партий-фронтов-объединений, которые всеми силами пытаются преодолеть 5% барьер на выборы в ВР. Среди таких партий «Оппозиционный блок», «Сильная Украина» и «КПУ».
 
Вадим Моневьяровичу, как Вы считаете, есть ли шанс у этих партий, которые еще недавно говорили о разделе страны, о ее автономности? Поддержит ли их народ на будущих выборах?

Про Комуністичну партію слід відзначити, що з них сміється більшість України ще з 1991 року, а вони завжди у владі, у парламенті, у системі, у «шоколаді». Так, після Криму і після сходу вони дуже втратили свій електорат, і шансів в цей парламент потрапити малі, але якщо «нова-стара» влада відкине кулуарні домовленості і знайде політичну волю заборонити/скасувати Комуністичну партію як таку – шанс забути про них з’явиться. Але я в це не вірю, бо рішення зараз «прийматиме» все таж сама «суддівська влада», у створенні якої Комуністи мають, мали і матимуть беззаперечний вплив.

З приводу «Опозиційного блоку» можу зазначити чи скоріш відмітити, що донедавна був впевнений, що шансів у них немає, але сьогодні вже скажу наступне. Коли дивлюся телевізор у п’ятничний вечір то вимушений, як і Ви, по декілька хвилин переключати і дивитися телеканал Інтер, Чорне дзеркало, Кисельова, телеканал 24, Шустер лайф. І спало мені на думку, що у Шустера — це діалог, більш-менш інтелігентно, а у Кисельова — балаган, базар, крикуни, які тільки й намагаються, що перекричати один одного.

Спочатку думав, що Інтер почав чисто глумитися з політиків, виставляючи їх дурниками, але пізніше виявилося, що балаганять, кричать і перекрикують всі, всі, але всі так названі «кольорові» і практично жодного учасника від так названих «синіх» — від «Опозиційного блоку» чи від «Сильної України» практично немає. Ну це ж реально геніально — штучно створювати у глядачів уяву, що ці так названі «кольорові» так себе і у Раді вестимуть, бо вони «базарні».

І тут, на тобі, виходить так названий Люстраційний закон – закон про очищення влади. Ви спитаєте, а причому тут «Опозиційний блок»? Все дуже просто і геніально: Одразу один з лідерів «Опозиційного блоку» підхопив цей прапор і оголосив, що «Опозиційний блок» скасує цей закон. І беручи до уваги офіційні дані про практично від одного мільйона до двох мільйонів потенційних «люстрованих» цим законом – «Опозиційний блок» має шанс отримати у «свої прихильники» майже додатково нізвідки саме цих голосів; плюс членів їх родин і близьких приблизно ще не менше мільйона виборців.

Впевнений, що це дуже серйозна стратегічна помилка «нової-старої» влади, якою геніально і феєрично скористаються задля «контрреволюції», оскільки тепер цей непотріб чиновний, правоохоронний і суддівський, який підлягав «люстрації, розстрілам і катанням у сміттєвих баках» – можливо, буде голосувати за «Опозиційний блок».

 

Юлия Лихенко

Навигация по записям

*/?>