В чому звинувачують тандем Ємельянова-Татькова?

ЗЛОЧИННІ ГОСПОДАРІ ФЕМІДИ
або в чому звинувачують тандем Ємельянова-Татькова?
[кримінальне провадження No42013110000001050]

…наявна інформація з кримінального провадження дає обґрунтовані підстави вважати, що ним встановлені факти тривалого існування в Вищому господарському суді України негативної неформальної практики щодо організації розподілу справ та установлено 10 546 випадків розподілу справ (заяв) на одного суддю Вищого господарського суду України (безальтернативно) та 10 816 випадків внесення до автоматизованої системи документообігу Вищого господарського суду України недостовірних відомостей щодо можливості участі судді в автоматизованому розподілі справи (касаційної скарги)…

Характер кар’єри судді вказує на тісний зв’язок з Віктором #Татьковим, який за президентства Віктора #Янукович’а обіймав посаду Голови Вищого господарського суду України і був звільнений з посади судді з урахуванням вимог Закону України “Про очищення влади”.

ЗМІ вказують на те, що Вищий господарський суд України на чолі з В. #Татьковим в той час залежав від В. #Януковича і використовувався для обслуговування його бізнес-інтересів. Була налагоджена “система підпорядкованого прийняття судових рішень” (див., наприклад, #Шубін О., #Мариненко О. Кадрами вирішують усе // Дзеркало тижня від 4.02.2011 http://gazeta.dt.ua/LAW/kadrami_virishuyut_use.html, #Каневський Г. Полтергейст в суді // Економічна правда від 24.04.2014 https://www.epravda.com.ua/columns/2014/04/24/444609; » Слідство.Інфо». Організоване суддівське угруповання. 12.03.2015 //http://24tv.ua/slidstvoinfo_organizovane_suddivske_ugrupovannya_n553354; 
Орищук Ф. Господарі феміди. В чому звинувачують тандем #Ємельянова-#Татькова // Главком від 11.11.2016 http://glavcom.ua/publications/gospodari-sprav-v-chomu-zvinuvachuyut-tandem-jemelyanova-tatkova-382234.html).

На офіційний веб-портал Ради надійшла інформація (додаток) про те, що Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (далі – ДСР #ГПУ) здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні No42013110000001050 за підозрою колишнього Голови Вищого господарського суду України Татькова В.І., його колишнього заступника Ємельянова А.С. (нині суддя Вищого господарського суду України) та колишнього головного спеціаліста канцелярії (на правах відділу) управління документального забезпечення Вищого господарського суду України #Катасонової Є.Б. у вчиненні злочинів проти правосуддя – втручання в діяльність судових органів та незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376, ч. 2 ст. 376-1 КК України (далі — кримінальне провадження).

Кримінальне провадження розпочато за фактом здійснення вищими посадовими особами Вищого господарського суду України систематичних втручань в автоматизовану систему документообігу суду (далі – АСДОС). У процесі досудового розслідування були встановленні факти здійснення тиску на суддів Вищого господарського суду України, систематичного втручання у діяльність суддів та процес здійснення правосуддя. Причому таке втручання здійснювалося організаторами злочину у винятково цинічний та зухвалий спосіб — шляхом підкорення собі органу суддівського самоврядування.

У порушення принципів роботи автоматизованої системи документообігу суду щодо об’єктивності, вірогідності (випадковості) розподілу справ, черговості та рівної кількості справ для кожного судді, з 01.01.2011 р. у Вищому господарському суді України було впроваджено 45 спеціалізацій суддів. При цьому значна кількість спеціалізацій мала штучний характер та фактично дублювалися.

Досудовим розслідуванням на цей час установлено 10 546 випадків розподілу справ (заяв) на одного суддю Вищого господарського суду України (безальтернативно) у так званих «тотожних» спеціалізаціях та 10 816 випадків внесення до автоматизованої системи документообігу Вищого господарського суду України недостовірних відомостей щодо можливості участі судді в автоматизованому розподілі справи (касаційної скарги). У період часу з 01.01.2011 р. до 01.05.2014 р. за такими «тотожними» спеціалізаціями, автоматизований розподіл у яких відбувався безальтернативно, були визначені такі судді: #Акулова Н.В. (Кандидат), #Алєєва І.В., #Бакуліна С.В., #Барицька Т.Л., #Борденюк Є.М., #Владимиренко С.В., #Волков Р.В., #Величко Н.Л., #Данилова Т.Б., #Добролюбова Т.В., #Дерепа В.І., #Демидова А.М., #Євсіков О.О., #Запорощенко М.Д., #Заріцька А.О., #Кравчук Г.А., #Картере В.І., #Кот О.В., #Круглікова К.С., #Князьков В.В., #Корсак В.А., #Козир Т.П., #Кравчук Г.А., #Новікова Р.Г., #Малетич М.М., #Мирошниченко С.В., #Остапенко М.І., #Удовиченко О.С., #Панова І.Ю., #Плюшко І.А., #Прокопанич Г.К., #Першиков Є.В., #Самусенко С.С., #Хрипун О.О., #Швець В.О., #Шевчук С.Р. та #Чернов Є.В.

Також, відповідно до публікації
https://daily.rbc.ua/ukr/show/sudi-okazalis-del-pochemu-generalnaya-prokuratura-1479467208.html (додаток) та повідомлення (додаток), що було надіслано на інформаційний портал Ради, у кримінальному провадженні No22015000000000071, за ознаками складу злочину, ч.2 ст. 376-1 КК України, було встановлено, що загалом Акулова діяла у складі групи (6 осіб) суддів Вищого господарського суду України, до яких судові справи потрапляли внаслідок втручання в #АСДОС. Наприклад, у 2012 р. надійшло і було розподілено між 98 суддями чотирьох судових палат 23 211 справи. У середньому один суддя Вищого господарського суду України повинен був розглянути протягом року близько 230 справ. Проте окремі судді брали участь у розгляді майже вдвічі більше від середньої кількості справ. На Кандидата було розподілено 414 справи. До Вищого господарського суду України у 2013 році загалом надійшло 19 761 справ. Середня кількість справ на одного суддю становить близько 200 справ, на суддю Акулову Н.В. було розподілено 400 справ.

Кандидат віднесена слідством до групи суддів Вищого господарського суду України, на яких здійснювався розподіл справ з порушенням порядку, встановленого законом. На цей час у кримінальному провадженні як свідів допитано 30 суддів Вищого господарського суду України. Усі ці судді формально дають показання та відповідають на запитання слідчого. Водночас при явних ознаках неправомірності дій під час розподілу справ (касаційних скарг) між суддями Вищого господарського суду України вони не надають викривальні показання щодо осіб, причетних до указаних неправомірних дій, чим не сприяють розкриттю злочинів, повному, всебічному та об’єктивному з’ясуванню всіх обставин провадження.

Неухильно слідуючи правовому принципу презумпції невинуватості, Рада не робить стверджувальних висновків про причетність Кандидата до зазначених злочинів, щодо яких здійснюється розслідування. Проте наявна у Ради інформація з кримінального провадження дає обґрунтовані підстави вважати, що ним встановлені факти тривалого існування в Вищому господарському суді України негативної неформальної практики щодо організації розподілу справ. Така практика мала можливість утвердитися в Вищому господарському суді України лише за активної чи мовчазної згоди з нею суддів цього суду з нехтуванням принципу незалежності судді.

ГРОМАДСЬКА РАДА ДОБРОЧЕСНОСТІ
[з висновку про невідповідність кандидата
на посаду судді Верховного Суду
критеріям професійної етики та доброчесності]
14 квітня 2017

____________________________________________

ВІДЕО: Про #арешт судді #ВГСУ Артура #ЄМЕЛЬЯНОВ’А
та перегляд тисяч справ,- #Луценко
Відео: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1403655112990760&id=100000388556901&_rdr

Навигация по записям

*/?>