Розсписка в доларах США — судове рішення в гривнях України

Боргова розсписка в доларах США
— судове рішення в гривнях України

…До того ж, суд приходить до висновку про необхідність стягнення суми заборгованості в національній валюті — гривні, виходячи з наступного.

За змістом п.14 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення в цивільній справі» суд має право ухвалити рішення про стягнення грошової суми в іноземній валюті з правовідносин, які виникли при здійсненні валютних операцій, у випадках і порядку ,встановлених законом (частина 2 ст. 192 ЦК, ч.3 ст. 533 ЦК, Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю».

Згідно ч. 2 ст. 192 ЦК України іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку,встановлених законом .

Відповідно ч. 3 ст. 533 ЦК України використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території України за зобов’язаннями допускається у випадку, порядку та на умовах встановлених законом .

В п. 14 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» зазначено ,що згідно з ч. 1 ст. 192 ЦК України законним платіжним засобом, обов’язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця України — гривня.

У зв’язку з цим при задоволенні позову про стягнення грошових сум суди повинні зазначати в резолютивній частині рішення розмір суми, що підлягає стягненню цифрами і словами у грошовій одиниці України — гривні.

Навигация по записям

*/?>