Податкові інспекції позбавлені права перевірок

#Хабібуллін / #Хабибуллин
Податкові інспекції позбавлені права
документальних/фактичних перевірок

До уваги платників податків!

У зв’язку з появою останнім часом у ЗМІ інформації про здійснення органами #ДФС неправомірних перевірок платників податків з питань дотримання роботодавцем трудового законодавства, повідомляється наступне.

Положеннями п.п. 81.1. ст. 81. Податкового кодексу України, передбачено, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Поряд з цим, з 01.01.2017 року набрав чинності Закон України від 21.12.2016 року №1797-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким у відповідності до ст.19-3 Податкового кодексу України не передбачено право проведення державними податковими інспекціями документальних та фактичних перевірок платників податків.

У відповідності до цього закону, організація проведення всіх без виключення перевірок платників податків відбувається виключно на обласному рівні, отже наказ та направлення на перевірку повинні бути видані Головним управлінням ДФС у відповідній області та скріплені його печаткою.

У разі спроби проведення працівниками ДФС (податковими інспекціями) фактичної перевірки з питань дотримання роботодавцем трудового законодавства чи будь-якої іншої перевірки із порушенням вищезазначених вимог, невідкладно повідомляйте про такі факти Головні управління ДФС у відповідних областях.

#Хабібуллін / #Хабибуллин

Навигация по записям

*/?>