Мораторій на іпотеку не скасовує рішення, а відстрочує

kredit_2

Мораторій на іпотеку не скасовує рішення, а відстрочує

Верховный суд України
ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ
у справі за № 6-46цс15

Згідно з пунктом 1 статті 1 Закону України від 3 червня 2014 року
№ 1304-VII “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті” ( далі – Закон № 1304-VII) не може бути примусово стягнуте (відчужене без згоди власника) нерухоме житлове майно, яке вважається предметом !!!застави!!! згідно зі статтею 4 Закону України “Про заставу” та/або предметом !!!іпотеки!!! згідно зі статтею 5 Закону України “Про іпотеку”, якщо таке майно виступає як забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника або майнового поручителя) за !!!споживчими!!! кредитами, наданими йому кредитними установами – резидентами України в іноземній валюті, та за умови, що воно використовується як місце !!!постійного!!! проживання, загальна площа якого не перевищує 140 м2 для квартири та 250 м2 для житлового будинку.

За змістом статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти !!!не мають зворотної дії!!! в часі, !!!крім!!! випадків, коли вони пом’якшують або скасовують юридичну відповідальність особи.

В цивільному законодавстві мораторій визначається як !!!відстрочення виконання!!! зобов’язання (пункт 2 частини першої статті 263 ЦК України).

Отже, мораторій !!!не звільняє!!! від виконання зобов’язання, а є !!!відстроченням!!! виконання певних обов’язків, відкладення певних дій на визначений чи невизначений період на підставі спеціального акта.

Встановлений Законом № 1304-VII мораторій на стягнення нерухомого житлового майна громадян України, наданого як забезпечення зобов’язань за кредитами в іноземній валюті, !!!не передбачає втрату кредитором права!!! на звернення стягнення на предмет іпотеки (застави) у випадку невиконання боржником зобов’язань за договором, а лише !!!тимчасово забороняє!!! примусово стягувати (відчужувати без згоди власника).

З огляду на вищезазначене норми Закону № 1304-VII, який набрав чинності 7 червня 2014 року, тобто після ухвалення рішення суду першої інстанції, самі по собі !!!не можуть бути підставою для скасування!!! рішення суду.

_______________________________________________
Захищайте свої права,- Вадим Хабібуллін

Вадим Хабібуллін | Кредити Колектори Банки
http://khabibullin.kiev.ua/category/kredit_kolektori_bank/

Навигация по записям

*/?>