Колектори помилково ототожнили позовну давність з порукою

kollektor_3

Колектори помилково ототожнили позовну давність з порукою

За умови пред’явлення банком !!!боржнику!!! й !!!поручителю!!! вимог про дострокове виконання зобов’язання з повернення !!!кредиту!!!, змінюється в односторонньому порядку строк виконання основного зобов’язання й порука припиняється, якщо кредитор не пред’явить вимоги до поручителя протягом !!!шести місяців!!! від зміненої дати виконання основного зобов’язання (правова позиція Верховного Суду України у справі за № 6-106цс14 від 24.09.2014 року).

У даному конкретному випадку з матеріалів справи — наявних у справі письмових доказів (а.с.20-21), убачається, що обов’язок сплатити заборгованість загальному у розмірі …доларів США вже існував у боржника та його поручителя станом на 1 грудня 2013 року, при цьому обов’язок сплатити …доларів США, із наведених вище …доларів США, вже існував станом на 12 грудня 2011 року. Водночас, позов (вимога до поручителя) пред’явлений ТОВ «колект» 10 листопада 2014 року.

Таким чином, ураховуючи наведені правові висновки Верховного Суду України у контексті обставин даної справи, правові підстави для задоволення позовних вимог, пред’явлених ТОВ «колект» до поручителя боржника, ОСОБА_5, відсутні.

Також є безпідставними, а тому не можуть бути прийняті апеляційним судом посилання апеляційної скарги на те, що суд фактично порушив принцип змагальності сторін, відмовляючи у задоволенні цієї частини позову, оскільки дослідження обставин припинення поруки можливе лише за наявності відповідних !!!заперечень відповідача!!!, який не скористався правом захисту у суді у зв’язку з відсутністю у судовому засіданні.

Позивач !!!помилково ототожнив!!! застосування судом !!!позовної давності!!! лише за заявою сторони із наявністю або відсутністю правових підстав для захисту порушеного права, які у даному випадку є відсутніми, оскільки правовідносини !!!поруки!!! припинилися згідно із законом, що правильно встановлено районним судом на підставі наданих самим позивачем письмових доказів.

_________________________________________

Захищайте свої права,- Вадим Хабібуллін
Вадим Хабібуллін ® KHABIBULLIN.kiev.ua

Навигация по записям

*/?>