АЛЬТЕРНАТИВНІ ЗАХОДИ ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ

АЛЬТЕРНАТИВНІ ЗАХОДИ
ПІД ЧАС ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ
СУДОВОГО РІШЕННЯ
ОГЛЯД КРАЇН СВІТУ

У випадку, коли клієнт, з тих чи інших причин, відмовляється виконувати судове рішення, до нього застосовують альтернативні заходи. У різних країнах світу існує перелік конкретних заходів, що вживаються лише на даній території. Так само є перелік країн із однаковими діями обмежувального характеру.
1. Вилучення водійських прав, ліцензії на різні види діяльності
Позбавлення водійських прав є широко поширеним заходом у Сполучених Штатах Америки.
На території Ізраїлю боржник також може бути обмеженим у отриманні або поновленні водійських прав. Подібний захід не застосовують, якщо використання водійських прав є засобом отримання прибутку для боржника, а також є необхідністю; якщо він є інвалідом або у його родині є інвалід, котрий залежить від нього.
Введення даного альтернативного заходу у Російській Федерації обговорювалося нещодавно на конференції у Санкт-Петербурзі.1.
Федеральна служба судових приставів винесла на розгляд дану ідею у липні 2010 року. Служба має наміри втілити її найближчим часом.
У Республіці Казахстан судовий виконавець має право направити до суду заяву про тимчасову заборону видачі боржнику ліцензії, дозволу, а також заяву про призупинення дії ліцензій та дозволів, що були видані раніше.
2. Обмеження боржника у користуванні платіжною карткою
Цей захід так само успішно застосовують в Ізраїлі.
Згідно з положеннями Закону про платіжні картки, боржнику повідомляють про закінчення терміну його договору користування платіжною карткою. Повідомлення про це надсилається емітенту і дата отримання даного повідомлення є датою закінчення договору.
Припинення капіталовкладень у корпорацію
У Ізраїлі, якщо боржник є засновником корпорації або зацікавленою особою у корпорації, у його відношенні можуть винести розпорядження з приводу припинення капіталовкладень з його боку у корпорацію.
3. Заборона на видачу боржнику закордонного паспорту або інших проїзних документів
Такий захід так само вживають у Ізраїлі. У випадку відмови боржника від здачі свого закордонного паспорту або інших проїзних документів, керівник Управління системи судового виконавця має право видати ордер на затримання боржника на термін до 7 днів до здачі цих документів.
4. Заборона виїзду боржника з країни
Подібний захід успішно застосовується у Білорусі, Ізраїлі, Казахстані та Росії. Він є досить успішним. У Росії одним із засобів примусового виконання також є списання коштів з рахунків мобільних телефонів боржників.
5. Ув’язнення, арешт боржника
Велика Британія. Одним із засобів примусового виконання є наказ про арешт боржника. Невиконання боржником судових рішень або наказів розглядається як прояв неповаги до суду. У будь-якому випадку, коли боржник відмовляється від виконання обов’язків або недбало виконує їх у межах зазначеного часу, оформлюється наказ про його арешт. Боржника заарештовують на точно вказаний або невизначений термін — до виконання боржником першочергового судового рішення або наказу, за невиконання якого він зазнав арешту.
На території Ізраїлю, у відповідності до рішення суду, боржник може бути ув’язнений, але після того, як точно буде встановлено, що він відмовляється платити за рішенням суду, незважаючи на те, що він мав можливість зробити виплату або виконати рішення іншим шляхом.
США. У деяких штатах у відношенні боржника, котрий ухиляється від сплати аліментів на утримання власної дитини, за наявності доказів його платоспроможності, можуть застосувати тюремне ув’язнення. Крім того, органи опіки та піклування можуть отримувати інформацію про нові банківські рахунки, відкриті ним у фінансових закладах.2
Інші заходи
В Америці стягувач, котрий отримав виконавчий лист, може попередити боржника про звернення до агентства з кредитних відомостей. Подібні агентства збирають інформацію про можливих неблагонадійних позичальників. Маючи у наявності широкий обсяг комп’ютерної інформації, вони допомагають кредиторам встановлювати рейтинг особи, котра бажає придбати майно у кредит. Тим самим вони запобігають самій можливості появи неплатоспроможного боржника.3
На Україні, у той самий час, за несплату штрафу практикують вилучення персональних транспортних засобів у їхніх власників. За повідомленнями прес-служби Департаменту ДАІ МВС України 4, згідно зі ст. 307 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено, що штраф має бути сплачений порушниками не пізніше, ніж через 15 днів із дня вручення повідомлень про накладення штрафу. У випадку оскарження або опротестування такої постанови,5 штраф має бути сплачений не пізніше, ніж через 15 днів із дня складення скарги або протесту без задоволення.
«Інформаційний центр»

________________________

Вадим Хабібуллін | Приватні виконавці
http://khabibullin.kiev.ua/category/privatni_vikonavci/

Навигация по записям

*/?>